TotalizatorsOnline

BUKMEIKERI LATVIJĀ

LOTERIJA

Top kasinos

100 amatkasa 40 €
LV BET TOTALIZATORS
4.7
100 amatkasa 40 €
LV BET TOTALIZATORS
4.7
100 amatkasa 40 €
Olybet TOTALIZATORS
4.7
100 amatkasa 40 €
betsafe TOTALIZATORS
4.7
100 amatkasa 40 €
11lv TOTALIZATORS
4.7

IEVADS

Neviens no mums nav izsprucis no svētdienas rīta Superbingo pavadījuma, enerģijas piepildītajiem šova vadītājiem un blāvi dzeltenās un lavandas studijas krāsu shēmas, taču tā nav vienīgā loterija, par kuru Tev vajadzētu zināt. Loterijas ir mums visapkārt – uz čipsu pakām, ūdens pudelēm un pat čekiem – tāpēc esam sarūpējuši visu nepieciešamo informāciju par tām!

KAS IR LOTERIJA?

Loterija ir azartspēļu paveids, kurā, lai iegūtu laimestu, tiek nejauši izlozēti skaitļi. Dažu valstu valdības loterijas aizliedz, bet citas tās atbalsta, organizējot valsts vai štata loterijas. Valdības loterijas regulē. Visizplatītākais regulējums ir aizliegums pārdot loterijas biļetes nepilngadīgām personām, kā arī pārdevējiem jābūt licencētiem pārdot minētās biļetes. Loterijas 19. gadsimta beigās sāka aizliegt teju visur, taču 20. gadsimta 60. gados pasaulē azartspēles atkal uzplauka un loterijas tika izmantotas kā līdzeklis, ar kura palīdzību valstu valdības varēja palielināt ieņēmumus, nepalielinot nodokļus.

KĀPĒC LOTERIJA IR TIK POPULĀRA?

Lai gan loterijas ir svarīgākā valsts azartspēļu nozare, tās vairs netiek primāri izmantotas budžeta mērķiem. 50-70% no loteriju pirkumiem tiek sadalīti starp spēlētājiem laimestu veidā, kamēr pārējā daļa tiek novirzīta labdarības organizācijām vai nodokļiem. Lieki piebilst, ka izredzes laimēt loterijas džekpotu nav īpaši lielas, taču ir dažas īpatnības, kas padara tādas loterijas par vienu no populārākajām azartspēlēm:

 • Arī mazai likmei ir iespēja laimēt džekpotu!
 • Minimāls risks.
 • Ievērojami mazāks atkarības risks.
 • Notāra aizsardzība pret krāpšanu.
 • Mazi finansiāli zaudējumi.

LOTERIJAS VĒSTURE

13. gadsimtā, tirgotāji organizēja loterijas, lai finansētu valdības projektus. Šo loteriju nauda bieži tika novirzīta nocietinājumiem vai citiem pašvaldības projektiem, kariem, skolām, pilsētām, palīdzībai trūcīgiem iedzīvotājiem, un balvas bieži vien bija nevis zelts vai nauda, bet gan tirgotāju preces.
Neraugoties uz loteriju nozīmi sabiedrisko darbu un privāto uzņēmumu finansēšanā koloniālajā un revolucionārajā Amerikā, loterijas nonāca melnās avs statusā morāles, korupcijas un noziedzības elementu dēļ, un 1895. gadā federālā valdība tās faktiski aizliedza.

Pirmās loterijas pēc aizlieguma mīkstināšanas bija vienkāršas izlozes, kurās persona iegādājās biļeti ar iepriekš uzdrukātu numuru. Spēlētājam varēja nākties gaidīt vairākas nedēļas, līdz tiks noskaidrots, vai biļete ir laimējusi. Šāda veida spēles bija dominējošās loterijas spēles 1973. gadā. Līdz 1997. gadam tās vairs nepastāvēja, jo patērētāji pieprasīja ko aizraujošāku, kas nodrošināja ātrāku laimestu saņemšanu un lielākas likmju veikšanas iespējas.

Tomēr, loterijām attīstoties, loteriju dalībnieki pieprasa arvien lielākus džekpotus, lai gan džekpota lielumu nevar palielināt ievērojami nepalielinot pārdošanas apjomus, vai arī nesamazinot loterijas valsts fondu ieņēmumu daļu. Daudzas loterijas saskaras arī ar spiedienu vairāk novirzīt valsts programmām, kas ir politiski riskants manevrs.

LOTERIJAS LATVIJĀ

Latvijas Loto ir Latvijas nacionālais loteriju uzņēmums – tas pieder valstij. Ja esi dzirdējis par tādām loterijām, kā SuperBingo, LatLoto, Vikinglotto un Eurojackpot un citām, zini, ka tās ir drošas, pārbaudītas un valstiski pavisam legālas. Valsts īpašuma loterijas un momentloterijas ikviens var iegādāties gandrīz ikkatrā tirdzniecības vietā Latvijā, kā arī internetā. Loterijas Latvijā strādā tieši tā, kā tās strādāja pirmsākumos – šādā veidā tiek piesaistīti brīvie iedzīvotāju līdzekļi turpmākai valsts sociālajai un infrastrukturālajai attīstībai.

Latvijā loterijas veido un aicina piedalīties teju ikviena atpazīstama kompānija vai uzņēmējdarbība, vadoties pēc atbilstības Azartspēļu inspekcijas noteiktajiem ierobežojumiem un iegūtās atļaujas, piedāvājot patērētājiem naudas balvas, īpašas preces vai pakalpojumus, lai veicinātu valsts un personīgo ekonomiku.

LOTERIJAS VĒSTURE

Uz kupona ir pieci spēles laukumi jeb varianti. Ikviens spēlētājs veic izvēli, cik variantus vēlas spēlēt – vienu vai visus. Viens variants maksā €1,50. Varianta režģa izmērs ir 5×15. Katrā kolonnā ar “X” ir jānosvītro četri skaitļi – kopā divdesmit skaitļi vienā variantā.

Pēc nejaušības principa skaitļus var izvēlēties arī pilnā (termināls izvēlas visus skaitļus) vai daļējā (izvēlas gan termināls, gan spēlētājs) Ātrspēle. Ir iespējams piedalīties arī papildspēlēs Džokers un Džokers 7.

Aizpildītu kuponu nodod pārdevējam. Tas tiks ievadīts terminālā un spēlētājs saņems kvīti, kas uzmanīgi ir jāsaglabā, jo tā kalpo par vienīgo pierādījumu dalībai izlozē. Tikai ar kvīti, nevis kuponu, būs iespēja saņemt laimestu. Pēc kvīts saņemšanas, iesakām to rūpīgi pārbaudīt.

 • Pirmais Centrs – laimē pirmie, kuriem līdz 45. bumbiņai atminēti 6 skaitļi, kas atrodas Centrā.
 • Pirmais Rāmis – laimē pirmie, kuriem līdz 45. bumbiņai atminēti 14 skaitļi, kas atrodas Rāmī.
 • Centrs – laimē visi, kuriem līdz 45. bumbiņai atminēti 6 skaitļi, kas atrodas Centrā.
 • Rāmis – laimē visi, kuriem līdz 45.bumbiņai atminēti 14 skaitļi, kas atrodas Rāmī.
 • Bingo – laimē tie, kuriem pirmajiem atminēti visi 20 skaitļi.
 • SuperBingo – laimē tie, kuriem pirmajiem līdz noteiktai bumbiņai ir atminēti visi 20 skaitļi.

KOPSAVILKUMS

Veiksme var uzsmaidīt kuru katru sekundi. Mēs, cilvēki, neesam pārāk racionāli – mēs mēdzam pirkt par daudz drēbju, ēst neveselīgi vai izbaudīt dzīvībai bīstamas izklaides, piemēram, kāpšanu kalnos, un tikpat iracionāli ir domāt, ka laimēsim loterijā. Ja ar domu, ka reiz laimēsi, neesi par daudz aizrāvies, tas kļūst par patīkamu, sapņainu mirkli: “Ko es darītu, ja uzvarētu loterijā?” 

Analizēti no finanšu, veselības, vides un ieguldījumu viedokļa, iepriekš minētie piemēri ir pat ļoti iracionāli, tomēr lielākā daļa cilvēku, kuri apgalvo, ka piedalīties loterijā ir naudas izmešana, tāpat noteikti izbauda kādu no iracionālām darbībām – tāpēc turpini sapņot, ja vien dari to droši, atbildīgi un ar kritisku pieeju!

Tinklaraštis